Komedianti ,politici a my !

Autor: Robert Škerko | 12.1.2016 o 17:34 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  82x

Skôr ako sa pustím do tohoto slohu,pomôžem si názorom starších:" komediant je čistý,ľudský, nefalšovaný človek v ktorom je túžba zabaviť,pobaviť,hlavne druhých aj ca cenu kotrmelca".Niektorý pridá aj salto mortále.  

Herec Jiří Sovák povedal ,že je pre neho pomenovanie komediant vyznamenaním.Takých hercov bolo viac,ale keď odišli cítil som to ako stratu člena mojej rodiny.Do tej rodiny patrili aj Jan Werich,Július Satinský,Fero Dibarbora,František Filipovský,Jozef Króner,Lubomír Lipský aj Marian Zednikovič. Priznám sa,že mi chýbajú .Občas si na nich spomeniem, alebo sa z ničoho nič v samote len pousmejem.
Moc krát mňa v živote potešili, pobavili, ale to najdôležitejšie je, že ľudia na nich nezabúdajú a vďačne spomínajú.Ak spomeniem inú skupinu našej spoločnosti politikov ,odcitujem “že politika je panské huncútstvo a samé kotrmelce“. V našej histórii bolo dosť takých politikov ako napríklad:Ľudovít Štúr, Hurban, Hodža, Štefánik, Andrej Hlinka ,T.G.Masarik, Alexander Dubček a možno aj Móric Beňovský  aj na nich sa aj z odstupom času pozerá ako na veľmi vzácnych ľudí, ktorí čestne, ľudsky a nefalšovane mali túžbu ľuďom pomáhať ,ukázať cestu životom a v ťažkých situáciach aj potešiť.
 Samozrejme, že sú aj boli ďalší poctiví začínajúci politici ,ktorí sa nimi stali  ani nevedia ako. Niektorí sa politikmi stali, lebo chceli , alebo iný chceli aby boli.Tí, ktorých do funkcií zvolili musia cítiť dôveru, ktorú od občanov dostali a byť za ňu vďačný. Ale musia to cítiť aj tí na nižších postoch, napríklad aj poslanci . Pokúša mňa myšlienka ,že určitá podobnosť v chovaní  politikov a komediantov tu asi bude. No nechovajú sa niektorí politici ,alebo poslanci ako komedianti? Túto čert mi našepkáva, že nechovajú sa niektorí komedianti ako politici? Často nás zabávajú aj keď nechcú, ale tlieskať im nebudeme. Niečo by si mohli politici z ľudských túžob komediantov osvojiť. Ak sa budú politici tiež  ako oni správať ,budeme na nich tiež myslieť ako na členov našej rodiny a budú nám v živote chýbať, aj keď odídu ,alebo budú nahradený inými politikmi. Takých ľudí by sme mali pozorne vyhľadávať a mať v pokladnici osobností, ktoré môžu v prípade potreby okamžite pomáhať vláde a ľudu Slovenska. Tak hľadajme a potom voľme !
Vivat Beňovský !! Alebo Bešeňovský ?
 Robert Škerko

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?