Hééj ,kde sú naše kaviarne ?

Autor: Robert Škerko | 6.1.2016 o 20:22 | Karma článku: 6,32 | Prečítané:  133x

Po dlhej dobe sme sa išli prejsť mestom.Všade plno ľudí,veselej mládeže,dôchodcov z nich niektorých poznám,ale už neviem ako sa volajú.Len sa pousmejeme,kývneme hlavou a pokračujeme. Odkiaľ sa poznáme? Aha viem z Metropolky !

Tam blízko som býval a po vojenčine sme tam často chodili.Na korze stretávam muzikantov z orchestra SND čo boli často v Savoyke.Tie tváre a postavy sa poriadne zmenili,ale tušíme, že sa poznáme.V Savoyke v kaviarni bola v minulosti polovica Bratislavy.Stretávali sa tam herci,muzikanti skoro zo všetkých orchestrov,režiséri,dirigenti,umelci a študenti.Hrávali tam šach,dámu ,pili kávu ,alebo len minerálku.Hrával tam šach aj pán Tibor Bárfay,sedeli tam operný sólisti a baleťáci.Sedel som tam občas aj ja s otcom,ktorí mal pauzu pred skúškami.Učil sa tam a potom pracoval aj môj bratranec.V kaviarni sa zdržovali športovci a ich lekári.Kaviareň bola skoro vždy plná a niekedy sa muselo čakať pri šatni,lebo ak nebolo miesto ,kabát do šatne šatňárka nevzala.Niektorí tam trávili skoro celý deň.Sem tam hemendex,alebo párečky a debatovalo sa ďalej.Neskoršie sme chodili do Luxorky, kde bol pekný výhľad a iný mladší hostia.Prečo už nemáme naše obľúbené kaviarne?V meste sú podniky,ale smutné a čakajú len jedákov. Málokto chce steak z býka  z argentiny. Každý chce len kávičku,čajíček,keksíček, ako by som to počul! A čo keby sme všetci išli do Savoyky a dali si len kávičku a vodičku.Poďme tam aspoň 100 ľudí, nech tam nie je tak smutno.To by bola zlomyseľnosť a to sa nesmie! Ale pôjdem sa pozrieť,či tam hrajú šach.Teraz už to nie je kaviareň,ale reštaurácia.Nedávno som čítal,že v meste po 22,00 hodine zdochol pes! Musíme sa od tej Viedne ešte poriadne učiť. Ale pán Karol Kállay na Savoyku nezabudol..Sám si odpoviem prečo už nemáme naše kaviarne.Preto,lebo sme dedovia a mladí si kúpia fľašku,dve ,posedia si doma a pozerajú televíziu.Niečo s tým musíme urobiť !!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Slovensko je prikrčené pred ruskou propagandou

České ministerstvo vnútra vytvorilo tím pre boj proti propagande. Slovenská reakcia ostáva nulová napriek katastrofálnym dopadom na krajinu.

KOMENTÁRE

Sme vo vojne. Akurát ju nechceme vidieť

Ak Rusko naozaj zaútočilo na americkú infraštruktúru či voľby, riskuje odvetu.


Už ste čítali?